خواص اعجاب انگیز عسل در پرورش گلاستر

8 دی

سلام  ... اسم من "عسل" است ! هم دوا هستم، هم غذا ! اکسیر طول عمر را در من جستجو کنید. هیچ نوع میکروبى در من اثر ندارد ... زیرا دشمن سرسخت آنها هستم. شفابخش زخمهاى دهان و گوارش گلاستر بوده و سستى اندام و عضلات آنها را از بین مى برم . پادزهر خوبى براى سموم مختلف هستم .

دوست کبد م و سنگهاى کلیه را خرد مى کنم . و خلاصه هزاران خاصیت دیگر که کمتر کسى از آن مطلع است ! مرا به فارسى انگبین مینامند . نخستین کاربردهای شناخته شده من در درمان‌های دارویی به حدود ۴۰۰۰ سال پیش بر روی لوحه‌های سنگی بر جای مانده از اقوام سومری باز می‌گردد.

من از زمانهاى خیلى دور، یعنى قبل از پیدایش انسان در کندوهاى طبیعى، در لابلاى صخره ها و شکاف درختان جنگلى وجود داشتم. من از نیکنوش ‍ گلها و برگها و دمبرگها که بوسیله زنبور عسل کشیده مى شود درست مى شوم. زنبور عسل تمدنى بسیار قدیمى دارد و قوانین کندو از زمانى اجرا مى شد که انسان آشنا به مقررات انتظامى و حقوقى نبود . مصریان و ایرانیان عهد باستان، تقریبا چهارهزار سال پیش به اصول کندودارى و پرورش زنبور عسل همت گماردند . سقراط مرا اکسیر طول عمر مى دانست .

من تنها ماده قندى بودم که قبل از قند، کام را شیرین میکنم و ارزش غذایى خود را در طول تاریخ حفظ نموده ام .

این خود از عجایب ذاتى من است که با وجود شیرینى، ترش ‍ نمى شوم، کپک نمى زنم، سرکه نمی شوم و تغییر ماهیت نمى دهم .

عده اى مرا هم دوا و هم غذا دانسته اند. من این تعریف را قبول ندارم، زیرا دوا معمولا به آن دسته از گیاهان یا مواد شیمیایی اطلاق مى شود که با بدن انسان بیگانه بوده و پس از تاثیر، زیان فراوانى نیز به دنبال مى آورد و با توجه به اینکه در عصر حاضر، بعضى از داروها بیفایده و خطرناک مى باشند کمال بى انصافى است اگر کسى مرا دوا بخواند. من با بدن جانداران آشنا و یکى از غذاهاى اصلى هستم که بدون تشریفات و به آسانى هضم شده، جذب یاخته هاى عضلات گلاستر شما مى گردم . بهترین تعریفى که تاکنون از من شده ، و سزاوار آن مى باشم شفا است.

هنر من تنها شفاى قناری های بیمار نیست، بلکه اکسیر طول عمر نیز در شاه انگبین قرار دارد، و از این رو مشاهده مى فرمایید که عمر ملکه زنبور عسل که تنها از شاه انگبین تغذیه مى کند، چهار تا پنج سال مى باشد، در صورتى که عمر زنبورهاى کارگر تابستانى شش تا هشت هفته است.

شما مى توانید مقدارى میکروب خطرناک را با من مخلوط کنید و ببینید با این که من یک ماده ى غذایى کامل هستم و بایستى محیط خوبى براى پرورش میکروبها و قارچها باشم، نه تنها این موجودات در روى من رشد نمى نمایند، بلکه به زودى از بین رفته و اجساد آنها نیز به تدریج محو و نابود خواهد شد. این تجربه کوچک و بسیار آسان از آن جهت شایان توجه است که من فاقد مواد سمى هستم و با این حال، خاصیت میکروب کشى و ضد عفونى کننده ى من از قوى ترین زهرها زیادتر و از همه آنتى بیوتیک ها وسیع تر است. 

من داراى چندین نوع آنتى بیوتیک خوراکى و بى ضرر با طیفى وسیع که گلاستر نسبت به آنها حساسیت ندارد بوده و نیز داراى تشعشعات رادیواکتیو، و از همه مهمتر داراى مقدارى دیاستاز و عوامل زنده هستم که مى توانند این میکروبها را خورده و از بین ببرند و حتى قادرند هر ماده ى خارجى را که با عسل مخلوط شود از خود برانند و روى همین اصل است که عسل مخلوط و تقلبى به آسانى شناخته شده و حتى اگر قند هم به آنها بزنند، به صورت شکرک درآمده متقلبین را رسوا مى نماید .

عوامل زنده مى توانند مواد نشاسته اى و چربى را نیز تجزیه و تبدیل نمایند و روى همین اصل است که قوى ترین میکروبها و قارچها در برابر آنها یاراى مقاومت ندارند. اگر شما عسل تازه را روى فلس ها و زبری های پای گلاستر بمالید، آنها را از بین خواهد برد و با همین حربه است که من مى توانم سنگرهاى میکروب هاى کهنه و مزمن را خراب کرده و به داخل آنها نفوذ نمایم .

یکى دیگر از خواص شفابخشى من آن است که هر دارویى با من مخلوط شود و یا همراه من مصرف گردد خاصیت بهى بخشى آنرا چند برابر مى نمایم، و روى همین اصل مسلم بود که پزشکان و داروسازان قدیم بیشتر داروها را همراه من تجویز و تهیه مى کردند زیرا هر دارویى که همراه من خورده شود به سرعت اثر نیکنوش را خواهد بخشید.

خاصیت ضد عفونى کننده من، اگر تاکنون بر شما ثابت نشده است مى توانید یک کاسه عسل و یک کاسه شربت قند را کنار هم بگذارید. پس از چندى خواهید دید که پشه و مگس در روى کاسه شربت جمع شده، ولى جراءت نزدیکى به من را ندارند .

شما مى توانید از خاصیت ضد عفونى کننده من براى زخم هاى دهان و گلوی پرنده خود استفاده کنید. من معده و عروق را باز مى کنم. براى سستى اندام و عضلات و ورم روده و کبد و طحال گلاستر مفید مى باشم .

من به علت طعم شیرین، خاطرخواه زیاد دارم و ناسازگارى غذا را از بین برده، غذاهاى ناگوار را گوارا مى سازم . چون زود جذب یاخته ها مى شوم .

من حاوى تمام ویتامین ها و تمام عناصر معدنى مورد نیاز بدن گلاستر هستم و کمبودهاى غذایى را جبران مى نمایم. ترشحات غدد داخلى و بزاق را تعدیل مى کنم و براى معالجه سختى عمل بلع و خشکى گلو و درمان عطسه و سرفه پرنده زیاد توصیه و تجویز شده ام . براى رفع ناراحتی های گوارشی و یبوست و کم اشتهایى در گلاستر خود مى توانید از من استفاده کنید. خوردن من جریان خون را آسان مى کند و کندى آنرا از بین مى برد و گرفتگى مویرگها را باز مى نماید و از سکته قلبى جلوگیرى مى نماید. براى زخم های گوارشی مفید هستم و ترشى معده را از بین مى برم و با این شیوه اشتها به غذا را در پرنده زیاد مى کنم.

تاثیر استفاده از من در دوران بیماری قناری بسیار اعجاب انگیز و باور نکردنی است . زیرا علاوه بر تامین انرژی مورد نیاز پرنده شما برای زنده ماندن و مقابله با بیماری در شرایطی که پرنده به خاطر بیماری کم اشتها و ضعیف شده و خوردن دان برایش سخت است ، خودم نیز با عوامل بیماری مقابله کرده و آنها را نابود میکنم .

در دوران پیرى براى حفظ سلامتى و شادابی ، غذایى مناسبتر از من نیست .

در صنعت داروسازى از وجود من براى شیرین کردن داروها بجاى قند استفاده مى کنند تا گلاسترهای بیمار شما شفاى عاجل پیدا نمایند.

خوردن من جهت پاک کردن سینه و دفع سموم مخلوط با آب و همچنین رفع تشنگى بسیار نافع است. این خواص و هزاران منافع دیگر موقعى در من جمع است که تقلبى و ساختگى نبوده ، بوسیله زنبور عسل از نیکنوش گلها تهیه شده باشم. پس تلاش کنید نوع طبیعی من را پیدا کرده و به قناری های خود بدهید تا اثرات اعجاب انگیزم را در آنها به وضوح مشاهده کنید.

بهترین نوع محصول من، محصول بهاره است که از گلهاى معطر بهارى بهره مند گردیده است .

پرده اى از موم که زنبور عسل روى من مى کشد، بهترین نشانه ى اصلیت من است .

کم‌خونی ناشی از فقر آهن هنگامی بروز می‌کند که میزان آهن موجود در برنامه غذایی یا جذب آن کافی نیست و ظرفیت انتقال اکسیژن موجود در خون به کمتر از حد معمول کاهش یابد. کم‌شدن ظرفیت اکسیژن‌رسانی منجر به خستگی مفرط، تنگی نفس و گاهی افسردگی و مشکلات دیگر گلاستر می‌شود . من با ایجاد ظرفیت برای انتقال اکسیژن خون ، این قبیل مشکلات را خنثی می‌کنم .

اکسیژن کافی در خون حقیقتا مهم است زیرا تعیین کننده سطح سلامت گلاستر است و سهولت بازسازی سلول‌های بدن در گرو میزان اکسیژن موجود در خون است .

گرچه ساختار شیمیایی من حاوی قندهای ساده می‌باشد اما این ساختار کاملا متفاوت از ترکیبات شکر سفید است . من حدود ۳۰٪ گلوکز و ۴۰٪ فراکتوز یعنی دو عنصر تک‌‌قندی یا قند ساده، با ۲۰٪ قندهای پیچیده دارم. من همچنین حاوی دکسترین و فیبر نشاسته می‌باشم . این ترکیب به تعدیل میزان قند خون کمک شایانی می‌کند .

مصرف من موجب تشدید خواص داروهای ضدباکتریایی ، تقویت عملکرد پادتن‌ها و ایستادگی در برابر فعالیت‌های میکروبی مضر می‌شود . مطالعات متعددی در زمینه تاثیرات من در درمان زخم‌ها صورت پذیرفته است. یکی از این مطالعات نشان داد که خاصیت دارویی من زخم را دستخوش فرایند پاکسازی ویژه‌ای می‌کند ، یعنی باکتری‌های موجود در زخم شرکت‌کنندگان را به طور کامل از بین می‌برد . علاوه بر این ، زخم‌های عفونی بعد از یک هفته عسل درمانی استریل می شوند .

در طب سنتی ، یکی از مزایای استفاده از من ، درمان عفونت‌های دستگاه تنفسی است . همچنین تحقیقات بالینی اثبات می‌کند که نوع طبی من ، عوامل بیماری‌زایی که ناقل آن غذا‌ها هستند را از بین می‌برد از جمله این بیماری‌ها می‌توان به باکتری روده و تیفوئید اشاره کرد . همچنین اثبات شده که من مقاومت باکتریایی را در هم می‌شکنم تا بدن گلاستر در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها ایستادگی نکند . محققان دریافتند که من در درمان عفونت‌های حاد ناشی از زخم‌های باز و عفونت‌های ناشی از خاک تاثیرات مثبتی نشان می‌دهم.

 آنتی‌بیوتیک‌ها ، عموما باکتری‌های در حال رشد را هدف گرفته ، به آنها این شانس را می‌دهند تا دست از مقاومت بردارند . همچنین مشخص شده من آنچه تعامل باکتریایی خوانده می‌شود را در هم گسیخته و همین امر موجب کاهشِ شدت خاصیت بیماری‌زایی باکتری‌ها شده و برای آنتی‌بیوتیک‌ها مجال تاثیرگذاری فراهم می‌آورم.

من حاوی مقادیر مناسبی از انواع مختلف ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌باشم. فهرستی از این مواد شامل: نیاسین، ریبوفلاوین، اسید پانتوتنیک، کلسیم، مس، آهن، منیزیم، منگنز، فسفر، پتاسیم و روی می‌شود.

همچنین من سرشار از خواص پروبیوتیک یا باکتری‌های مفید از قبیل bifido bacteria و lactobacilli هستم که در هضم غذا، تقویت سیستم ایمنی بدن پرنده و کاهش آلرژی موثرم. من را در رژیم غذایی گلاستر خود بگنجانید تا تاثیرات مواد سمی تولید شده توسط قارچ‌ها در روده را کاهش دهم .

نتایج مقدماتی از چندین تحقیق نشان می‌دهد که من موجب بهبود کیفیت خواب در پرندگان شما نیز میشوم. این موضوع بی شک باعث سرحالی و شادابی قناری های شماست .


روش مصرف :


از من میتوانید با حل کردن در آب برای پرندگان خود استفاده کنید . با مصرف هفتگی یا دو هفته یکبار به صورت یک قاشق چای خوری محلول در یک جا آبی (برای قناری های مریض و ضعیف میتوان این میزان را افزایش داد)، گلاستر شما را در برابر بسیاری از بیماری ها ایمن میسازم . ریختن 5 تا 10 قطره آب لیموی تازه در این معجون میتواند اثر بخشی آن را چند برابر کرده و با طیف وسیع تری از بیماری ها مقابله و یا پیشگیری کند .

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد